תכנית "סבי סביבה"

התכנית "סבי סביבה" צמחה מתוך חשיבה משותפת של אגף קיימות וקבוצת תושבים מתנדבים שהשתתפו בקורס מנהיגות סביבתית. התכנית פועלת בשת"פ עם מחלקת גני ילדים בעיריית כפר-סבא.

התכנית צמחה מתוך רצון המתנדבים בהתנדבות ערכית שיש בה השפעה על הדור הצעיר ועל השרשה של החינוך לקיימות ולאורח חיים השומר ומכבד את הסביבה.

מתנדבי סבי סביבה מגיעים לגן הילדים אחת לשבוע למשך שעה-שעתיים, בה הם מעבירים לילדים פעילות בנושאי קיימות ואיכות סביבה. בנוסף לפעילות בגן, ההתנדבות כוללת את עיצוב וגיבוש התכנים, כך שהמתנדבים מקדישים לכך מספר שעות נוספות בכל שבוע באופן עצמאי.

מטרת התוכנית היא לגעת דרך ילדי הגן במעגלים רחבים יותר- הצוות החינוכי, משפחות הילדים והקהילה כולה. המתנדבים פועלים להרחבת המעגלים דרך קשר שוטף עם הגננות להטמעת המסרים הסביבתיים.

"סבי סביבה" מורכבת מקבוצה איכותית ומיוחדת של אנשים. חלקם בעלי רקע חינוכי וחלקם מתנסים בכך לראשונה. קבוצת המתנדבים עברה תהליך ארוך של גיבוש אופן פעילות הקבוצה ותכניה ולאורך כל הדרך דבקה במשימה והתמידה בקידום התכנית מתוך אמונה בערכים הסביבתיים ורצון עז להשפעה ונתינה.
המתנדבים מאתגרים את עצמם בהתנדבות ומלאי מסירות והתלהבות בתפקידם.

"סבי סביבה" הינה תכנית חדשנית וייחודית אשרה נוצרה ועוצבה בידי קבוצת המתנדבים ומשמשת כמודל ייחודי בכפר סבא במטרה להפיץ את הבשורה גם לערים אחרות.

מתנדבים המעוניינים להצטרף מוזמנים ליצור קשר עם אגף קיימות במייל: [email protected], טל' 09-9745259

משתתפים בפרויקט בתמונה קבוצתית