מטרת מרכז עוצמה לשפר את יכולת ההתמודדות של משפחות ואנשים החיים בעוני ובהדרה חברתית עם מצבם ולסייע בשילובם בקהילה באמצעים שונים.

במסגרת התוכנית ניתן מערך של מענים קבוצתיים ופרטניים, המכוונים לענות על מגוון צורכי הלקוחות בתחומים הרלוונטיים לעוני, כמו מיצוי זכויות, תעסוקה וכלכלת המשפחה.

כמו כן, התוכנית מכוונת לפיתוח הקהילה כמשאב עבור אוכלוסייה שחיה בעוני והדרה, מתוך תפיסה כי קהילתיות היא מרכיב משמעותי בשיפור איכות חייהם של הלקוחות.

 • אוכלוסייה החווה בדידות - מועדון חברתי "חברותא"
  מטרת הפרויקט:
  לתת מענה לאנשים בגלאי 40-60 שמרגישים בדידות, ללא עורף משפחתי וקשרים חברתיים. מדובר במסגרת תומכת, מעשירה, מכילה שתאפשר להם להרגיש שייכות וליצור קשרים משמעותיים שיפיגו את בדידותם ויתמכו אחד בשני.
  המסגרת: מפגשים חד שבועיים במסגרת מועדון שיכלול תכנית שכוללת: הכרות וגיבוש, תכנים משותפים, הרצאות אורח על פי בקשת המשתתפים, סיורים/טיולים, הפעלות.
  ריכוז המועדון: מיכל, עו"ס פרט ומשפחה, טל'  09-7640300/24 

 • "ביחד איתך" – ליווי פונים מהרווחה להתמודדות מול מוסדות בירוקרטיים
  תיאור הפרויקט:
   קבוצת מתנדבים שילוו פונים של אגף הרווחה לבדיקות, סידורים מול מוסדות מדינה, מיצוי זכויות, תרגום וזאת בשל קשיי שפה, התמצאות, מוגבלויות שונות ומצוקה נוכח מצבם. הליווי כולל הסעה של הפונה מביתו ליעד, סיוע על פי הצורך מול השירות המטפל לדוגמא ליווי לביטוח לאומי, עזרה במילוי טפסים, התמודדות מול הפקידים, הבאת מסמכים, תרגום וכד'.
  המטרה: לענות על צורך של פונים שמתקשים להתמודד בשל מוגבלות פיזית, נפשית, היעדר כוחות ומשאבים ,עם מנגנוני הבירוקרטיה ומוסדות טיפוליים אחרים. סיוע נקודתי שנותן מענה לצורך ספציפי ומוגדר מראש.
  אוכלוסיית היעד: פונים המטופלים באגף הרווחה מעל גיל 21.
  שעות פעילות: לרוב בשעות הבוקר (שעות קבלת קהל במוסדות השונים).
  במקרים מסוימים ניתן לתאם עם המתנדב המלווה את השעה המתאימה גם לו.

 • מערך מיצוי זכויות
   

 • ריכוז תעסוקה
   

 • כלכלת המשפחה