ללום רוויה
מנהלת מרכז הנוער בירוקה
09-7640764

כתובת: רחוב סשה ארגוב 13
קהל יעד: בני נוער בכיתות ז'- יב' מרחבי השכונה

מרכז הנוער בירוקה פועל בשני תחומים:

  1. פנאי - חדר נוער, סדנאות, פעילות בחופשים, מתחם קיץ לנוער, ערבי שיא.
  2. קבוצות מנהיגות ומעורבות חברתית:התנדבות עם הפנים לקהילה
    עשייה עבור בני נוער במרחב הבית ספרי ובמרחב העירוני 
    חינוך להשפעה ומעורבות חברתית קהילתית

במרכז מתקיימות פעילויות מגוונות: סדנאות לבני נוער ( עמידה מול קהל וחיזוק הביטחון העצמי, סדנה בנושא בריאות, תזונה ועוד) ערבי סרטים, פעילויות במסגרת חודש בריאות, ערבי קונספט שונים. לצד ערבי הפנאי כל ערב פתוח עבורם מתחם אליו יכולים להגיע ולדבר עם מבוגר משמעותי.

קבוצות מנהיגות במרכז:

מדצ"ים כיתה ח'
תכנית אשר מכשירה בני נוער להדרכה והובלת ילדים מכיתות א'-ו' וכפוכה למשרד החינוך. תכנית המדצ"ים מכשירה את החניכים לקחת חלק פעיל בקהילה בהם הם חיים. הכשרת החניכים מתקיימת לאורך כיתות ז'-ט', בשנים הללו החניכים מקבלים כלים להדרכה , ערכי מנהיגות וערכים חברתיים, לאחר מכן בשנים י'-יב' לוקחים חלק פעיל בדרכה במרכזים הקהילתיים הפזורים בעיר ובכך גם מעברים את הערכים שלהם לחברה שבא הם גדלים ותורמים לקהילה. כחלק מהכנה לכיתה ט' עברו החניכים פעילות הכוללת תכנים של  אחריות, הקשבה, עמידה מול קהל, עזרה לזולת , נתינה, קבלת האחר ועוד.

תכנית אות הנוער כיתה ז'
התכנית מיועדת לגילאי 13-18 , מעודדת העצמה אישית, תוך הנחלת ערכים של התמדה, אחריות והגשמה עצמית. התכנית מתמקדת בארבעה תחומים עיקריים: טיפוח תחביב או מיומנות, מסעות ואתגרים, התנדבות בקהילה, ופעילות גופנית. התמדה בתחומים אלו, יחד עם ליווי אישי של מדריך מוסמך מאפשרים לנער/ה למלא את שעות הפנאי בעשייה חיובית ומעורבות בקהילה. שימת דגש על התהליך האישי אותו עובר המשתתף ביחס לעצמו, בכל אחד מארבעת התחומים. רמת הקושי מדורגת ומאוזנת, כאשר המתמידים יזכו לקבל את אות הארד, אות הכסף ולבסוף גם את אות הזהב.

פעילות מדצ"ים לכיתות א'-ג' בבתי הספר היסודיים בשכונה
מדצ"ים אשר סיימו בהצלחה את קורס ההדרכה של כיתה ט', מדריכים בכיתה י' את ילדי היסודי. בשכונה אנו מפעילים שלוש קבוצות , בכל קבוצה כ 20 ילדים . הפעילות חווייתית, ערכית ומהנה.

קבוצת התנדבות / מחויבות אישית כיתות י'
מטרת הקבוצה לסייע בפעילות השוטפת של המרכז, פרסום ושיווק המרכז, לשבת עם בני נוער אחרים שמגיעים למרכז ולהציג להם את הפעילות השוטפת, סיוע מבחינה טכנית לתכנן פעילויות שיא , סדנאות וערבים מהנים לבני הנוער.