מזל טוב, ילדת! והנה את מוצאת את עצמך מסתגלת למצב חדש, עם תינוק קטנטן ומקסים שמבקש המון תשומת לב. את מוצאת את עצמך סביבו רוב היום, אוהבת, מטפלת, דואגת ובעיקר מתמוגגת. בתקופה זו חשוב מאוד הקשר האישי עם התינוק שבילה זמן רב ברחמך ובבת אחת יצא לאוויר העולם וצמא למגע שלך. יחד עם זאת גם חשוב שתקדישי זמן לגופך ולשינויים המהירים הממשיכים להתרחש כדי שתוכלי להיות שם לגמרי עבור שניכם.
במכון הפיזיותרפיה במרכז הרפואי מאיר נפתחו לאחרונה סדנאות ייחודיות המיועדות לנשים בהריון ולאחר הלידה שמטרתן לערוך היכרות מחודשת עם הגוף בתהליך המיוחד והמורכב בתקופה זו, תוך העלאת המודעות וההקשבה לגוף. בסדנת ההתעמלות לאחר הלידה עם התינוק מתבצעים תרגילים משולבים עבור האם ועבור התינוק שמטרתם לסייע לגוף האם להתאושש בקלות ולהתחזק מחדש תוך שימוש בתנועה משותפת ומקרבת-  שמירה על מגע וקשר עין, חיזוק שרירים ויציבה עם שימת דגש על אזור רצפת האגן, התייחסות למנחים נכונים לאורך היום יום עם התינוק, הפעלת גופנו ללא עומסים מיותרים וכמובן צחוק והשתובבות עם הקטנטנים ועם אימהות נוספות הנמצאות בשלב דומה.
הקבוצות הינן אינטימיות והמשתתפות מקבלות דגשים ספציפיים לאורך התרגול - התינוק מקבל אימא שלווה וחזקה יותר והאימא מקבלת טיפים להתפתחות תינוקה, הפעלה ייחודית לתינוק ומפגש אמהות חברי. ההתעמלות מתבצעת 6 שבועות לאחר לידה רגילה ו-8 שבועות לאחר ניתוח קיסרי ומועברת על ידי פיזיותרפיסטית התפתחותית BPT.

המאמר באדיבות הרפואי מאיר