תערוכה חדשה:

סתיו פורגס
מה שצריך

אוצרת: הגר רבן

2.3.21 – 7.4.21

פתיחה חגיגית: 2.3.21 בשעה 19:30

שיח גלריה: 15.3.21 בשעה 20:00

נעילה: 7.4.21

Stav Porges
Leaving Room

Curator: Hagar Raban

March 2, 2021 – April 7, 2021  

Opening: Monday, March 2, 2021  at 7:30 pm

הזמנה לתערוכה בגלריה סתיו פורגס

אודות התערוכה:

סתיו פורגס
מה שצריך

התהליך הדיאלוגי המורכב והחידתי שמתקיים בין היוצרת, היצירה והקהל הוא שעומד במרכז תערוכתה של סתיו פורגס. פורגס עוסקת בחיבורים אנושיים, בקרבה ובאינטימיות. במסגרת הפרויקט בוטיק שווארמה הקימה, בשיתוף פעולה עם מגוון יוצרים, מתחמים שונים, שבהם הקהל הוזמן להסתפר, להתארח בבר, ולקבל טיפולי מניקור. מתוך הרקע האישי שלה, ובהשראת מערכת הקשרים ההדוקה בין בנות משפחתה, פורגס מתמודדת עם שאלות החיים הגדולות: מה בעצם אנחנו צריכים בחיים? מה אמיתי בעולם? וגם: מהי אמנות, וכיצד יש לבחון אותה?

יצירה בתערוכה סתיו פורגס

סתיו פורגס. מה שצריך (פרט), 2021. צילום: האומנית

בתערוכת היחידה הראשונה שלה, פורגס הופכת את הגלריה למרחב ביתי ארעי, המורכב מארבעה חללים שבהם אנו נוהגים לארח ולהתארח: פינת אוכל, סלון, גינה וחדר שינה. הקהל מוזמן לשהות בהם: אפשר לשבת על כיסא בגינה ולעיין בעיתונים, להניח ראש על כרית, או להשקות פרחים. ההנכחה של בית בתוך חלל המיועד לאמנות מעלה תהיות שונות, בהן עצם השאלה האם תערוכה יכולה לתפקד באמת כבית.

בשנה האחרונה, מאז פרוץ מגיפת הקורונה, עברו המרחבים הביתיים שלנו תהפוכות עמוקות: מצד אחד, אנו מוצאים את עצמנו מבלים שעות ארוכות סגורים בבתינו; מצד שני, השינוי בדפוסי התקשורת והעבודה מאלץ אותנו לחשוף את המרחב הפרטי שלנו בפני אנשים אחרים מדי יום. על רקע התמורות הללו, פורגס מבקשת לאפשר לבית (כלומר, לתערוכה) לשוב ולהיות המקום שהיא מכירה מילדותה: מרחב של כנות והכנסת אורחים. היא עצמה מתכננת לשהות בחלל ולהזמין את המבקרים לשוחח איתה על אמנות, על יצירה ועל בית. השיחות יצולמו בווידיאו וישודרו בשידור חי בעמוד האינסטגרם שלה, ובעתיד אף יעברו עריכה לקראת יצירת הֶסְכֵּת (podcast). חללי התערוכה ישמשו אפוא גם כמעין סט צילום או תפאורה עבור השיח והמפגשים האנושיים שיתרחשו בהם – וימצאו את מקומם גם במרחבים הדיגיטליים של הרשתות החברתיות, שבשנה האחרונה היו אף הם לסוג של בית.

יצירה בתערוכה סתיו פורגס מה שצריך

סתיו פורגס. מה שצריך (פרט), 2021. צילום: האומנית

פורגס מבקשת ליצור אמנות כתהליך יצירתי חי, רלוונטי ופעיל בעולם, שנוכחות הקהל ותגובותיו הם חלק הכרחי ממנו; אמנות שיכולה וצריכה לחלחל לכל רובד בחיים האנושיים. אנחנו, מצידנו, מוזמנים לשבת על הספה, להגיד איך אנחנו אוהבים את הקפה שלנו – ולדבר על זה.

הגר רבן

אודות התערוכה באנגלית:  Stav Porges - Leaving Room


גלריה עירונית כפר סבא, בית התרבות ע"ש רייזל, רח' גאולה 12
שעות פתיחה: ימים א' – ה' בין השעות 9:00 – 21:00.
הכניסה בהתאם לתקנות התו הירוק
להתאמות נגישות פרטניות יש לפנות לטלפון 09-7649303/4 או למייל nirac@ksaba.co.il

 

 

 

מתי?

ביום שלישי, ה-02 במרץ 2021

בשעה: 19:30

הוסף ללוח שנה 2021-03-02 19:30:00 0000-00-00 Asia/Jerusalem פתיחת תערוכה בגלריה: סתיו פורגס - מה שצריך למידע מלא: https://kfar-saba.muni.il/events/75/ 12

איפה?

רחוב גאולה 12